Qlik ärianalüüsi arengusuunad 2018

Parima ärianalüüsi tarkvara tootja Qlik väljastas oma lähiaastate arenguplaani kirjeldava dokumendi „2018 Qlik Statement of Direction“. Viide: https://community.qlik.com/blogs/qlikproductinnovation/2018/01/31/2018-qlik-statement-of-direction.

Rõõm on tõdeda, et Qlik’i areng on jätkuvalt kiire ja ees ootab põnev aasta paljude uuendustega. Toon välja huvitavamad märksõnad Eestis enim levinud ärianalüüsi programmide uuenduste kohta.

 

Qlik Sense Enterprise

Qlik Sense on Qlik’i põhiline ja kõige intensiivsemalt arenev tarkvara, mida uuendatakse ja täiustatakse kõige rohkem. Eelmisel aastal välja hõigatud rütmiga – viis versiooniuuendust aastas – on oodata järgmisi uuendusi, teemade kaupa:

 • Analüütika – võrdlev ja prognoosiv analüüs, dünaamiline grupeerimine ja segmenteerimine, loomulikus keeles otsing
 • Kasutusmugavus – lemmikud ja kollektsioonid, sildistamine, iseteeninduslik vaadete jagamine, kasutaja poolt seadistatavad tingimuslikud märguanded
 • Uued visuaalid – Sankey diagramm, Trellis ehk diagrammide ruudustik, minigraafikud tabeli lahtri sees, laiemate võimalustega maakaardi lahendus
 • Äppide ehitamine – andmete „Global Library“, automaatsed diagrammi valiku soovitused, muudetava tihedusega töölehe paigutusjoonestik, töölehe kerimise võimalus, kujunduse isikupärastamine  e. themes ning seni eraldiselsva Qlik Web Connectors laiendustarkvara integreerimine põhiprogrammiga
 • Mobiilsus – iOS äpi täiustamine ja Android äpi väljatoomine

Qlik Sense Cloud Business

Cloud on kuutasu põhine lahendus väikesele või alustavale ettevõttele, kellel on tagasihoidlik andmemaht ja kasutajaskond ning kes ei soovi omandada ärianalüüsi jaoks eraldi riistvara.

Enamus Qlik Sense’i kasutajaliidese täiustusi laienevad automaatselt ka Cloud lahendusele. Lisaks nendele on Cloud’is oodata järgmisi uuendusi:

 • Võimalus kasutada sertifitseeritud laiendusi e. extensions
 • Andmete eksport Excelisse
 • Andmete salvestamine .qvd ja .csv failidesse

QlikView

QlikView on Qlik’i portfelli vanim, kaugele välja arendatud omadustega tarkvara. Jätkuvad arendused on suunatud eelkõige olemasolevate klientide rahulolu tagamiseks sh:

Võimalik materjal 3 artikkli jaoks

 

 •   Jõudluse, skaleeritavuse ja turvalisuse täiustused
 •   Veebipõhise kasutajaliidese täiustamine funktsionaalsuse ja jõudluse osas
 •   Koos toimimine Qlik Sense’iga – ühine avaleht, ühine kasutajalitsents, kasutajaliideste linkimine e. chaining, ühine andmetöötlus

 

NPrinting

NPrinting on Qlik’i spetsiaalne aruannete kujundamise ja jagamise tööriist, mis võimaldab luua raporteid kõigis enam levinud formaatides (PowerPoint, Excel, Word, PDF, HTML) ning erinevate edastusviisidega (e-mail, failikataloog või iseteenindusportaal).

Plaanis on lisada uusi aruandluse ja autentimise võimalusi sh on demand reporting ning täiustada integratsioon Qlik Sense ja QlikView keskkondadega.

Märkus: antud nimekiri, nagu ka Qlik’i originaaldokument on puhtalt informatiivne, st. tegelik järjekord, sisu ja elluviimise aeg võib muutuda.

Täpsema info saamiseks või Qlik tarkvara tutvustuse tellimiseks palun pöörduge Infovara OÜ konsultantide poole: http://www.infovara.ee/meist/kes-me-oleme/

Tanel Rüütli