Visualiseerimise ABC – kuidas valida õiget graafikut

 

Patrik Lundblad, QlikTech visualiseerimise teema eestkõneleja ja andmevisualiseerimise doktor, jagas oma jaanuari blogipostituses  kasulikke näpunäiteid, kuidas valida õiget graafikut.

Kui oled graafikute loomisel veel algaja, siis võib andmete näitamine tunduda üpris keeruline ülesanne.

 

_65170432_1908_map_1_line
Foto: BBC

Üks kuulus näide eesmärki mitte täitnud info visualiseerimisest on 1908. aasta Londoni metrookaart. Kaardil üritati metrooradasid näidata nii nagu nad on, kuid see tegi liiklemise ning liinide vahetamise liiga raskeks.

graphic-archive-underground-1
Foto: phaidon.com

1931. aastal vahetati keeruline kaart palju lihtsama ning arusaadavama skemaatilise kaardi vastu. Selle kaardiga oli reisijatel kergem liine vahetada ning peatuseid lugeda. Nagu näha, saab samu andmeid erinevatel viisidel näidata, vastavalt sellele, mis infot on vaja vaatajatele edasi anda.

Lundblad toob oma artiklis välja, kuidas vastavalt vajadusele andmete visualiseerimiseks õiget graafikut valida. Kas on vaja andmeid omavahel võrrelda, trende või sõltuvusi näidata – vastavalt sellele on võimalik ka sobilik visualisatsioon valida. Andmete visualiseerimises pole midagi keerulist, tuleb lihtsalt valida õige tööriist!

Vaata graafikuid siit: