Infovara loodud riigiraha portaal on eeskujuks teistele riikidele

 

Eesti riigiraha portaal  riigiraha.fin.ee, mille üks loojaid on Infovara, leiab üha enam kasutust eri valdkondades, kus on otsuste tegemisel tarvis näha riigi rahakoti sisse.  Nüüd on portaal aga silma jäänud ka teistele riikidele kui eeskujulik näide avaandmete keskkonnast.

Screen Shot 2018-09-25 at 15.46.29

 

Kes vaatab riigirahakoti sisse?

Qliki platvormile loodud portaalis on andmed lihtsasti kättesaadavad kõigile, kel teema vastu huvi: valitsusasutustele, ajakirjanikele, vabaühendustele, aktiivsetele kodanikele kui ka ettevõtetele.

Näiteks on portaalist olnud abi KOVide ühinemise planeerimisel ja omavalitsuste finantsjuhtimisel, haridusasutuste töötasude kehtestamisel ning teistes aktuaalsetes küsimustes.  Riigiraha portaali on toodud esile positiivse näitena riigi korruptsioonivastastest tegevustest.
E-edulugu ja e-eeskuju

Nagu mitmed Eesti e-edulood on ka riigirahade portaal silma jäänud teistele riikidele. 2016. a septembri lõpus toimub Washingtonis kaalukas andmete kättesaadavuse ja riikide tegevuse läbipaistvuse edendamisele pühendatud konverents Data Transparency 2016, mille pealava avab Eesti riigirahade portaali tutvustus.  Konverents toob kokku eri riikide valitsusjuhid ja  läbipaistvuse edendajad eri sektoritest. Kusjuures, Eesti näide on ainuke, mis on leidnud tee peapaneeli kõigi kohalolijate ette.

Qlik – nii ettevõtetele kui riigile

Kuigi QlikView on eelkõige ärianalüüsi tarkvara, siis on nüüdseks selge, et platvorm toimib suurepäraselt ka riigi tasandil. Kusjuures, Infovara arendajate ja analüütikute abiga loodud riigiraha portaal paistab silma oma suure mahu poolest – 40 miljoni kirjega analüüsikeskkonda ei ole isegi suurettevõtetel.

 

Vaata lähemalt Qliki võimalustest siit.