Infovara seminaril julgustati andmetest varandust otsima

5. oktoobril Arhitektuurikeskuses toimunud Infovara seminaril räägiti, millist varandust võivad endas kätkeda andmed. Andmed on uus nafta – omaette vara liik, mille kogumisse ja analüüsi panustatakse üha enam ning enamasti kasutatakse selleks ka spetsiaalseid tööriistu. Infovara seminaril oli luubi all oma kasutajasõbralikkuse poolest üle maailma tuntud ärianalüüsi platvorm Qlik Sense.

Infovara juhtivkonsultant ja andmeteadlane Andres Kukke avas päeva ülevaatlikult, selgitades, mis vahe on aruandlusel ning visuaalsel analüüsil ning miks tasub ettevõttes analüütilise võimekuse tõstmisesse panustada. Analüütiline võimekus aitab ettevõtetel tegutseda andmete baasil ning teha seeläbi targemaid otsuseid. Qlik Sense aitab siin omalt poolt ettevõtteid nutikate lahendustega, võimaldades andmed kätte saada mistahes allikast ning panna need vaatajale arusaadavasse pildikeelde.

Qlik’i müügijuht Markus Mertanen Soomest tutvustas lähemalt andmepõhise tegutsemise ning Qlik Sense’i võimalusi. Andmepõhist tegutsemist toetab tänapäeva maailmas nii digitaalselt kogutavate andmete hoogne kasv, arvutite võimsuse suurenemine kui ka infoaktivistide arvukus. Qlik Sense on nii suurtele kui väikestele ettevõtetele suunatud visuaalanalüüsi uue põlvkonna platvorm, mis hõlmab iseteeninduslikku andmete visualiseerimist, aruandlust, juhtimislaudade loomist  ning keskselt kontrollitavat juhendatud analüüsi.

Igale ettevõttele luuakse nö rätsepa tööna just temale vajalik analüüsilahendus, kuid mugavamaks alustamiseks on Infovara oma 10 aastasele praktikale tuginedes valmis teinud müügianalüüsilahenduse SalesView, mida tutvustas Infovara konsultant Eero Kalm.

NB! Demolahendus on interaktiivselt vaadeldav Infovara demokeskkonnas! Kasutamiseks küsi salasõna: maigi.peeduli@infovara.ee

Praktilisest kogemusest Qlik Sense’iga rääkisid Balbiino tootmis- ja tehnikadirektor Martin Visnapuu ja Enics Groupi asepresident Kaur Andresson.  Jäätisetootja Balbiino on kasutanud pea aasta Qlik Sense’i oma müügiosakonnas, soov on võtta lähiajal Qlik Sense kasutusele ka teistes osakondades. Rahvusvaheline Enics Group, kellel on väga suured andmemahud, on kasutanud Qlik View programmi juba 12 aastat ning  paar aastat tagasi võeti lisaks kasutusele ka Qlik Sense tänu viimase visuaalsusele ja kasutuslihtsusele.

Päeva lõpetas töötuba, kus huvilised said ise andemanalüüsi programmiga kätt proovida. Töötoa juhendi leiad siit ning abiks võib olla ka väike visualiseerimise juhend, hulga interaktiivsed kasutusjuhendeid leiad siit tootja lehelt.

Kui on huvi QlikSense’i võimaluste ja lahenduste vastu, võta ühendust Infovara konsultantidega! Oma pikaajalise eksperdikogemusega saame abiks olla nii Qlik’i esmasel tutvustamisel firma sees kui ka sobiliku lahenduse loomisel!

Kui oled huvitatud seminari materjalidest, küsi julgesti maigi.peeduli@infovara.ee