Võlglased luubi all, tulu ettevõttesse – kliendikogemus SLO AS näitel

SLO AS-il on osakonnad üle Eesti – Narvast Saaremaani. Tekkis vajadus laiemalt näha ülevaadet laekumata arvete osas. Võlglasi sooviti analüüsida nii osakondade lõikes kui ka terve ettevõtte peale kokku, kuna osakondi on palju. „Oluline oli, et võlglaste ülevaade oleks visuaalselt kenasti esitletud ja seeläbi kergesti haaratav, samuti oleks juurutus mugav ja kiire,“ kirjeldab Heiki, miks SLO Qlik Sense võlglaste töölau lahenduse kasutusele võttis.

Heiki lisab omaltpoolt: “Qlik Sense võlglaste töölaud võimaldab näha vastavalt nii osakondadele kui ka tervikuna võlglaste tänast seisu. Lisaks on nüüdseks lahendatud ka võimalused, kus üks võlgnik püüab Eesti erinevates kohtades nii-öelda süsteemist läbi minna ja seeläbi siiski lõppkokkuvõttes võlgu jääda. Tänud võlglaste töölaua kasutuselevõtuga on see murekoht lahendatud ja raha jää ettevõttesse.”

Heiki Laantee, SLO AS finantsjuht toob ka välja, mida nad tervikuna Qlik Sense puhul eeliseks on pidanud. „Qlik Sense sai ettevõttesse valitud, sest selle erinevus raamatupidamistarkvarast on just asjaolu, et analüütika võimaldab korraga esitada palju küsimusi. Tavalises raamatupidamise tarkvaras  saab tihti esitada vaid ühe küsimuse korraga, millele saab ka ühe vastuse.  Qlik Sense tarkvara puhul saab esitada korraga mitu küsimusi ilma, et see kaua aega võtab“. Eelmise aasta lõpus sai lisaks kasutusele võetud ka võlglaste töölaua lahendus.

Omalt poolt soovitab Heiki võlglaste töölauda rakendada: „Soovitan just võlglaste töölaua lahendust kasutusele võtta ettevõtetes, kus seda saavad kasutada paljud inimesed korraga, võrgustikus on suurem väärtus, näiteks kui ettevõttel on osakonnad üle Eesti, nagu meie puhul see on.“

Lisaks leiab Heiki, et Qlik Sense lahendus tervikuna on kindlasti hea visuaalne lahendus ka näiteks müügiorganisatsioonidele, kus jälgitakse seisu täna veel Excelis, kuid soovitakse enam visuaalselt tulemusi analüüsida. 

Infovara Võlglaste töölaud on mõeldud laekumiste ja klientide maksekäitumise jälgimiseks, mis aitab võlgade kuhjumisele kiiresti jälile saada ja oma krediidipoliitikat vastavalt kujundada. Nii QlikView või Qlik Sense tarkvarale on väikese vaevaga võimalik korralikud laekumiste jälgimise vaated ja võlglaste analüüsid ette saada. Vaated võib istutada nii Müügilahenduse kui Finantslahenduse juurde eraldi töölehtedena või võtta kasutusele eraldi Võlglaste töölaua äpp.

Heiki Laantee
SLO AS Finantsjuht / Juhatuse liige

 Küsi lisainfot oma Qliki konsultandilt ja telli võlgade jälgimise lahendus!

Või vaata demolahendust siit!