Täpsem info, parem juhtimine

Juhtimisinfo


LEO kasutusjuhendid

Postitatud 18.09.2012

Siit leiate abimeterjalid LEO kasutajale – tutvustuse ja kasutusjuhendid pdf ja video formaadis, LEO andmesõnastiku.                    

ABIMATERJALID LEO KASUTAJALE:
LEO kasutusjuhend (pdf):

 

 

 

 

 

LEO tutvustus (pdf):                               Hea tava reeglid (pdf):
                  

 

Andmesõnastik: 


 

 

LEO tutvustus- ja kasutusõpetuse videod:

- LEO ülevaade ja navigeerimisõpetus

- Analüüsimine LEO’ga

-
Lisavalikud ja töölehed

Vaata LEO teemalisi postitusi:

SISENE RAKENDUSSE SIIT:

 

 

 

 

3 to “LEO kasutusjuhendid”

 1. maigi ütleb:

  Andres Kukke: Vaatasin, et LEO oli täna tehtud Postimehes mitu artiklit, et “kõige rohkem kulutusi” ja “kõige suuremad”. Püüaksin propageerida ikkagi seda, et LEO pole tehtud ainult edetabelite kiire kättesaamise jaoks vaid sisuliseks analüüsiks ja hüpoteeside püstitamiseks.
  No püüan siis algust teha… ja võtsin ette lõike “Likviidsed varad” ja lõike vallad (linnu vaataks hiljem)

  Valdadest näen, et liikviidseid varasid 30.06.2012 seisuga enim Illukas (ligi 5 milj EUR) ja Rae vallas (4.5 miljonit) Suurt pilt – kokku 60 milj EUR (pangad teie võimalus!) Vaatasin edasi, kuidas nendega toimetatakse.
  Suuresti jagunes see “raha arveldusarvel” ja “deposiidis” vastavalt siis 45 milj arveldusarvel ja 13 miljonit deposiidis. Ehk siis umbes 75% arvel ja 25% deposiidis. Uurisin, et palju eelmisel aastal deposiidist raha saadi (Sissetulekud, Finantstulud, Tulud deposiitidelt) ja sain 228 tuhat EUR (tagasi arvutades maksid pangad siis valdadele intressi 1.92%). Ehk kui vabal arveldusarvel olev rahast panna veel veerand deposiiti ehk umbes 15 miljonit (suhe arveldusarvega oleks siis 50%/50%) siis teeniks vallad aastas juurde teise 228 tuhat EUR (!) See peaks olema võimalik, sest pool rahast jääks ikka arveldusarvele. LEO ülevalpidamise mured oleksid igavesti murtud ja 150 tuhat jääks veel alles ! Tänu LEO kasutatavale tehnoloogiale tegin selle analüüsi paari minutiga… Kas keegi oskab öelda, on see kohalike omavalitsuste finantsjuhtimise (täpsemini varade juhtimise) teemal lahtisest uksest sissemurrmine või mitte ? Kui ei sii võtaksin järgmisena ette linnade varade juhtimise!

 2. Kaimo ütleb:

  Väike viga jäi silma:
  Kui vaates ‘Kuhu Sinu raha kulub?’ muuta brutopalga numbrit, siis abitekst (‘Kliki numbril ja sisesta oma …’) jääb ekraanile. Ehk – ta jääb segama ning kui sooviks on vaadata, kuhu raha läheb sellises omavalitsuses, mille nimi on veidi pikem, siis jääb nägemata, palju raha KOV-le läheb. Ekraanikuva:
  https://www.dropbox.com/s/xxiu0lvj7g7ltkr/2012-10-23_ekraanikuva.png

  • Andres ütleb:

   Tere Kaimo!

   See lisatekst kaob ära, kui klikid uuesti abiteksti (küsimärgi) ikoonile.


↑ Lehe algusesse