Qlik Sense Desktop – Qlik’i tootesarja uus rakendus on nüüd allalaadimiseks saadaval

 

Qlik (NASDAQ: QLIK), Data Discovery turuliider, tutvustas 24. juunil uut toodet Qlik® Sense Desktop. (www.qlik.com/us/explore/products/sense/desktop). See on uue põlvkonna andmete visualiseerimise rakendus, mis on mõeldud ärikasutajatele ning on proovimiseks saadaval tasuta.

QlikSense uudis

Rakenduses kasutatava nn drag-and-drop-liidese abil saab andmetest kiiresti luua interaktiivseid visualiseeringuid, aruandeid ja juhtimislaudu. Qlik Sense Desktop on projekti QlikView. Next esimene avalikult kättesaadav versioon. Rakendus sisaldab Qliki patendiga andmeindekseerimismootorit, mis annab kasutajatele piiramatud võimalused analüüsida oma andmeid ja nendevahelisi seoseid ning avastada peidetud võimalusi, mis võiksid muidu märkamata jääda.

achievement-3658092_1280

Qlik Sense Desktop on eraldiseisev Windowsi-põhine rakendus, millel on andmete visualiseerimiseks, analüüsimiseks ja esitlemiseks intuitiivne drag-and-drop-funktsiooniga kasutajaliides. Selle abil saab visualiseerimislahendusi koostada ja neis liikuda ning salvestada lokaalsete failidena, mida teised kasutajad saavad avada ja ühiselt kasutada. Esmakasutajad võivad alustuseks lohistada lihtsalt ühe Exceli dokumendi otse rakendusse või lisada sinna mitu ettevõttes kasutatavat andmeallikat ning rakendus on tööks valmis!

Qlik Sense Desktop on nii kodu- kui ka ärikasutajatele iseseisvaks kasutamiseks tasuta, ilma piiranguteta loodavate rakenduste hulgale või failide ühiskasutusele.

Qlik Sense’i serverilahendus ettevõtetele plaanitakse turule tuua 2014. aasta lõpus / 2015. Aasta alguses. See võimaldab serveripõhist arendust mistahes seadme kaudu, paindlikku mobiilset kasutust, koostööd ja ühiskasutust, kohandatud juurutust ning erinevate andmeallikate integreerimist. Lisaks pakub see olulisi ärilahendusi, andmeturvet ning andmete ja rakenduse juhtimise võimalusi. Kõik Qlik Sense’i rakendused põhinevad Qlik’i uuel patenteeritud andmete indekseerimise mootoril, tänu millele saavad kasutajad hakata andmeid analüüsima ja visualiseerima koheselt.

„Qlik Sense Desktop on suurepärane võimalus näidata Qlik’i uutele kasutajatele seda, kui tähtis võib olla oma andmete analüüsimine ning nende tähendusrikkaks, ülevaatlikuks ja isegi lõbusaks muutmine. Meie eesmärk on pakkuda kasutajatele andmetega töötamiseks mugavaid ja hõlpsalt kasutatavaid võimalusi ning see tõeliselt iseteeninduslik äriteabelahendus täidab selle eesmärgi,” ütles Anthony Deighton, Qliki toodete tehnoloogiajuht ja vanemasepresident.

make-better-decisions

Qlik Sense Desktop pakub järgmisi võimalusi:

  • Mitu andmeallikat  Qlik Sense’i rakendusse saab tuua andmeid lihtsatest Exceli failidest kuni ODBC juurdepääsuga andmebaasideni.
  • Juhtimislaudade loomine drag-and-drop-funktsiooni abil  vaid minutitega on võimalik koostada või laiendada visuaalseid juhtimislaudu ja analüüse.
  • Andmete seostamine, ühendamine ja analüüs – saab teha täiesti uuel viisil, mida teised tooted ei võimalda, ilma et peaks iga kord uut visualiseeringut looma. Qliki andmeindekseerimismootori ja andmeseoste loomise liidese abil saavad kasutajad andmetes dünaamiliselt rännata ja esitada mistahes küsimusi.
  • Nutikas otsing – võimaldab vaid sõnade või numbrite tippimise abil alustada kogu andmekomplekti analüüsi.
  • Intuitiivsed ja nutikad visualiseeringud – pakuvad vähem kogenud kasutajatele andmemustrite tuvastamiseks vihjeid, värskendades ja tõstes esile uut teavet ja uusi seoseid.
  • Andmete esitlemine jutustusena ehk Data Storytelling  aitab tabada analüüsist olulisimat ning võimaldab tulemusi esitluse vormis teistega jagada. Kasutajad saavad lisada esitlusse kommentaare, uurida süvitsi detailseid andmeid Qlik Sense’i rakendusest ja leida kiiresti vastused jooksvatele küsimustele.

 

Lisaks interaktiivsele visualiseerimislahendusele Qlik Sense pakub Qlik jätkuvalt oma populaarset ja ka Eesti enim kasutatavat ärianalüüsi platvormi QlikView, mis võimaldab analüütikutel lihtsa arendusega luua võimsaid analüüsilahendusi.

Vaata lähemalt Qlik Sense’i kohta Infovara või Qlik’i kodulehelt või küsi oma Qlik’i konsultandilt.

Loe Qlik Sense’i ja QlikView erinevuste kohta Juhtimisinfo blogist.