Huvitavat statistikat Eurovisiooni fännidele

 

Taaskord on QlikTech välja toonud veebitööriista, mis näitab Eurovisiooniga seotud infot interaktiivselt ja visuaalsel kujul. See on huvitav rakendus nii Eurovisiooni kui ka andmeanalüüsi huvilistele.

top-10-eurovision-songs-people-dont-eurovision
Foto: gcn.ie

Rakendus põhineb QlikView tarkvaral ja on heaks tööriistaks Eurovisiooniga seotud info visuaalsel kujul vaatlemiseks ja analüüsimiseks. Vaadata saab nii hääletuse tulemusi aastate lõikes kui ka seda, kelle poolt riigid kipuvad hääletama. Rakenduse abil saate näha statistikat enim punkte kogunud lauludest nii üldarvestuses kui ka iga riigi kaupa eraldi. Näiteks kui kõikide riikide arvestuses on enim punkte (387 punkti) kogunud Norra võidulaul “Fairytale” Alexander Rybaki esituses, siis Eesti lauludest on enim punkte kogunud meie 2001. aasta võidulaul “Everybody”.

Veebilehel on võimalik tutvuda iga riigi profiiliga eraldi ning teha riikidevahelist võrdlust. Valides võrdlusesse Eesti ja Soome, on näha, et kuigi mõlemad riigid on ühe korra võitnud, on mõnevõrra üllatavalt Soome laulud aastate jooksul enam punkte kogunud kui Eesti laulud. Lätiga võrdluses on aga Eesti laulud aastate jooksul rohkem punkte kogunud.

 

Vaata Eurovisiooni rakendust siit: