Qlik Sense abil saab vabatahtlikke panus nähtavamaks

 

Infovara toetas kodanikualgatust Let´s Do It! World ehk Teeme Ära Maailmakoristus, pannes õla alla kogu maailma hõlmava avaliku statistika ning visuaalide loomisel.

43974618934_8a87629424_k
Foto: Ana Rocha, Tanzania.

Kaasamisel on tarvis mõjusaid argumente

Teeme Ära Maailmakoristus on tänaseks 113 riigis kanda kinnitanud kodanikualgatus, mis sai alguse 2008. aastal Eestis toimunud Teeme Ära prügikoristusaktsioonist. Algatus tõmbab tähelepanu prügistatuse probleemile kogu maailmas ning pakub samas probleemile ka lahendust. Nüüdseks ühendab algatus juba enam kui 16,5 miljoni vabatahtliku, kes on oma riigi prügikoristusaktsioonides kaasa löönud.

2018. aasta septembrikuus on plaanis korraldada igal pool üle maailma ühine prügikoristuspäev World Cleanup Day nime all. Selleks on vaja aga jõuda veel rohkemate inimesteni ning selgitada neile nii prügi probleemi kui ka algatuse mastaapsust, et veenda neid kaasa lööma. Siinkohal on ülioluline neile see info lihtsasti mõistetavasse ja mõjusasse keelde panna. Just sel põhjusel tuligi Maailmakoristuse meeskonnale appi Infovara juhtivkonsultant Andres Kukke, kes on aidanud luua lahendusi kümnetele ettevõtetele, vabaühendustele kui ka riigiasutustele.

 

Infovara tegi vabatahtlikke panuse nähtavamaks

Ülemaailmse haardega vabaühendusele Qlik Sense’i  põhjal lahenduse loomine oli Infovara jaoks põnev kogemus ning koostöös Maailmakoristuse meeskonnaga sai aga valmis õmmeldud just neile kõige sobilikum lahendus.

Infovara loodud rakenduse abiga saab lihtsasti ja kiiresti ülevaate riikidest, kus on toimunud koristused, samuti on näha kaasa löönud vabatahtlikute arvu ning selle suhet antud riigi rahvastiku koguarvust, samuti osakaalu koguüle kogu planeedi juba praeguseks kokku kogutud prügi kilogrammides ning palju muud huvitavat. Iga huviline saab ise uurida ja võrrelda erinevate riikide andmeid omavahel,  jne.

Äsja valminud lahendus on kõigile kättesaadav Maailmakoristuse veebilehel

 

Andres Kukke(1)