Raamatud on abiks Qlik’i õppimisel

 

Õppimiseks on erinevaid viise. Mõnele meeldivad videod, teisele otse meistri juures õppimine, kolmandale klassikolitused  jne. Raamatud ja õpikud on aga üks universaalsemaid õpivaheneid, millega on elu jooksul kokku puutunud igaüks.

Järgnevalt tutvustame lühidalt seitset erinevat ingliskeelset Qlik´i õpikut, mis on abiks nii algajale arendajale kui ka meistritele oma oskuste uuele tasemele viimiseks. Otsetee viib Amazoni raamatupoodi, kust kõiki neid õpiuid on võimalik omale tellida.

1. Praktiline abimees arendajale

QlikView  11 for Developers  – aitab mõista sisuliselt ning sügavuti, kuidas Qlik´i  ärianalüüsi platvormi üles ehitada. Raamat on eriti õppurisõbralik, kuna põhineb lennufirma High Cloud Airline reaalsel kogemusel.

 

2. Arendaja meistriklass

QlikView for Developers Cookbook – sisaldab “retsepte“, mis aitavad lihvida QlikView kasutamise oskust ning minna üle edasijõudnute tasemele. Raamat on väga kasutajasõbralik ning oksused on omandatavad samm sammult.

 

 

3. Ärianalüüsi tehnikate täiuslik omandamine

QlikView Your Businesssaitab näha QlikView tegelikku võimsust! Qlik´i platvorm on loodud, et pakkuda kiiret ja lihtsat andmete analüüsi tööriista. Käesolev raamat on detailne, värviline, samm sammult õpetusi andev teejuht, mis aitab mõista, kuidas töötavad QlikView eri komponendid ning tehnikad.

 

4. QlikView meistriklass analüütikule ja arendajale

Mastering QlikView – suurepärane raamat ärianalüüsi rakenduste arendajale või süsteemianalüütikule, kes oskab juba QlikView´d või Qlik Sense´i käsitleda. Antud raamat aitab viia oma oskused ja teadmised edasijõudnute tasemele.

 

 

 

5. Abimees serveri haldamiseks ning andmete avalikustamiseks

QlikView Server and Publisher – toetab serveri adnimistraatoreid, kes soovivad õppida, kuidas QlikView serverit paigaldada, hallata, analüüsida ja testida. Samuti leiab raamatust juhised, kuidas oma platvormis asuvaid andmeid jagada QlikView Publisher’i abiga.


6. Andmete visualiseerimise meistriklass

Mastering QlikView Data Visualization – hea õpik neile, kes juba oskavad kasutada QlikView´d, kuid soovivad õppida juurde õigeid andmete visualiseerimise põhimõtteid.  Raamat õpetab looma sisukaid rakendusi, mille abil saab andmed tavakasutajatele arusaadavamasse pildikeelde panna.

 

 

7. Kasuliku ning lummava juhtimislaua loomise abimees arendajale

Creating Stunning Dashboards with QlikView – annab arendajale teadmised tõeliselt hästi disainitud, pilkupüüdva ning efektiivse juhtimislaua – dahsboard’i – ehitamiseks.  Hästi disainitud, arusaadav ärianalüüsi töölaud  annab ettevõttele olulist lisaväärtust.

 

Kõigis eelmainitud teemadel küsi nõu ja abi ka Infovara konsultantidelt!