QlikView ja Qlik Sense – puust ja punaseks – kellele ja miks?

Qliki seostav mootor võimaldab leida andmetest varjatud tõiku kõigil organisatsiooni liikmetel, olenemata rollist ja oskustasemest. Nii võib üksainus töötaja jõuda kogu organisatsiooni muutvate avastusteni.

Selle revolutsiooni andmeanalüüsis juhatas sisse esimese põlvkonna toode QlikView. Kliendid võtsid QlikView’ äriprobleemide lahendamises innuga vastu, sest see võimaldas luua äärmiselt interaktiivseid töölaudu ja analüüsirakendusi. Kahe aastakümne jooksul on QlikView loonud tohutult väärtust igat liiki ja iga suurusega kasutajatele kõigis suuremates tööstusharudes ja piirkondades.

2014. aastal jõudis aga revolutsioon järgmisesse etappi. Kui maailmale tutvustati Qlik Sense’i – moodne iseteeninduslik uue põlvkonna andmeanalüüsiplatvorm. Qlik Sense toetab erinevaid andmeanalüüsi vorme üle kogu organisatsiooni, alates iseteeninduslikust visualiseerimisest ja uurimisest kuni juhendatud analüüsirakenduste ja töölaudade, kohandatud ja manustatud analüüside, mobiilianalüüsi ning aruandluseni. See kõik toimib hallatavas mitme pilvega arhitektuuris, mis pakub maksimaalset töökindlust ja paindlikkust. Qlik Sense’i võrreldamatud seoste uurimise võimed ja uued täiendatud intellekti funktsioonid teevad andmed lihtsasti arusaadavaks kõikidele kasutajatele.

Nii Qlik Sense kui ka QlikView on ehitatud üles Qliki patenditud seostavale mootorile, mis on loodud spetsiaalselt interaktiivse ja vaba uurimise ja analüüsimise võimaldamiseks. Mootor erineb radikaalselt päringupõhistest lahendustest, mis piiravad paindlikkust ja tekitavad andmetesse auke. See toetab andmeallikate sisuliselt piiramatut kombineerimist, jätmata seejuures vähimalgi määral andmeid maha. Lisaks võimaldab see kasutajatel uurida andmeid interaktiivsete valiku- ja otsingufunktsioonide abil vabalt, ilma igasuguste piiranguteta. Hoides kõiki objekte kontekstis koos ja säilitades analüüsides ka seosetud väärtused, annab Qliki seostav mootor kasutajatele võimaluse näha ka ootamatuid seoseid ja leida varjatud tõiku, mis päringupõhiste lahenduste kasutamisel jääksid avastamata.

Milles see erinevus seisneb?

Qlik Sense ei ole QlikView’ uusversioon. Kuigi mõlemad rajanevad seoste analüüsi mootoril ja nende põhifunktsioonid on sarnased, erinevad need nii disaini kui ka tootestrateegia poolest, milles peegelduvad tehnoloogilised uuendused ning klientide muutunud vajadused.

Qlik Sense pakub moodsat iseteenindusliku kasutuse kogemust tipptehnoloogilise tundliku kasutajaliidese kaudu. See toetab kogu andmeanalüüsi elutsüklit andmete ettevalmistamisest visualiseerimise, uurimise ja meeskondliku läbitöötamiseni, millesse on ühendatud täiendatud intellekti funktsioonid, mis aitavad muuta töö kiiremaks ja pakuvad uusi teadmisi. Qlik Sense toetab sujuvat juurutamist erinevates kohapealsete ja pilvekeskkondade kombinatsioonides ning pakub nii võrgupõhist kui ka võrguvälist mobiilsust. Lisaks teevad avatud rakendusliidesed (API-d) erirakenduste ehitamise ja analüüside manustamise lihtsaks ka standardsete oskustega veebiarendajatele. QlikView seevastu on arenduskeskkond, mis on mõeldud QlikView’d tundvatele arendajatele interaktiivsete analüüsirakenduste ja töölaudade loomiseks ja juurutamiseks.

Järgnevas tabelis on toodud välja praegused erinevused Qlik Sense’i, QlikView’ ja päringupõhiste visualiseerimisvahendite vahel.

Kuidas valida?

Kui olete uus klient või vajate tarkvara uudseks otstarbeks, soovitame valida Qlik Sense’i. See annab kõikehaaravad moodsad andmeanalüüsifunktsioonid ühtses hallatavas raamistikus. Qlik Sense’i abil saab pakkuda iseteeninduslikke visualiseerimiskeskkondi, juurutada keskselt koostatud analüüsirakendusi, luua kohandatud analüüsirakendusi ja nende kombinatsioone, toetada mobiilsed tööd ja jagada aruandeid.

Aga kui olen juba QlikView klient?

Kui olete end juba QlikView’ga sidunud, siis teadke, et Qlik on ka teile jätkuvalt pühendunud. Kinnitame, et te ei pea QlikView’ jätkuva kasutatavuse pärast muret tundma, eriti olemasolevate rakenduste ja kasutusviiside puhul. Toimub pidev QlikView’sse investeerimine, andes välja vähemalt ühe uue funktsiooni aastas. Soov on keskenduda äriklientide otsitavatele funktsioonidele ja omadustele, nagu täiendatud analüüside integreeritavus, rakenduste nõudmisel genereerimine, mitmepilvejuurutuse tugi, laiem kõrvuti kasutatavus ja platvormide integreeritavus, ning teha täiendusi ka jõudluses, turvalisuses, hallatavuses ja mastaabitavuses. Samuti tekib edaspidi Qliki kõrvale lisaväärtustooteid, nagu Qlik NPrinting®, Qlik GeoAnalytics®, Qlik Connectors® ja Qlik DataMarket®.

Lisaks on Qlik Sense suurepärane vahend juba olemasolevate QlikView’ keskkondade täiendamiseks uute otstarvete korral. Kuna mõlemad tooted kasutavad seostavat mootorit, on olemasolevaid varasid nagu andmemudelid ja analüüsivalemid, lihtne taaskasutada. Hetkel  on Qlikil käsil suured investeeringud nende kahe toote kõrvutikasutatavuse parandamisse, sealhulgas toodete sujuvama integreeritavuse, ühtse kasutajate ja litsentside halduse, ühise kasutajate juurdepääsupunkti ning teisenduse tööriistakomplektide ja teenuste pakkumisse. Lisaks plaanitakse Qlik Sense’i varustada täiendavate autorlusfunktsioonidega, et toetada keerukamaid kasutusviise juhendatud analüüsirakendustes.

Suurepärane litsentsipakkumine

Kui olete juba QlikView’ klient, on teil põhjust rõõmustada, sest teie jaoks on hetkel suurepärane litsentsipakkumine, mis võimaldab Qlik Sense’i platvormi sujuvamalt ja kulutõhusamalt kasutusele võtta, säilitades praegused QlikView’ kasutamise võimalused. Makstes oma QlikView’ haldustasule vaid veidi lisaks, saab teie volitatud QlikView’ kasutaja samaväärse juurdepääsu ka Qlik Sense’ile. Nii avaneb märkimisväärselt ärilist lisaväärtust ning saate enda kasutatavate Qliki toodetega seoses rohkem võimalusi ja võimu. Lisaks pakume klientidele võimalust vahetada teatud kehtivad QlikView’ kasutajalitsentsid Qlik Sense’i litsentside vastu, nagu on sätestatud meie QlikView’ litsentsivahetuse reeglites.

Küsige lisateavet topeltkasutuse pakkumise kohta kirjutades meile!

Tahad enam teada, uuri abi Infovaralt www.infovara.ee, kes on maailmas tuntud ja tunnustad Qlik äritarkvara ametlik esindaja Eestis ja tule tee tutvust ärianalüütika tarkvaraga 25. Märtsil toimuval Qlik Sense töötoas.