Jedox- parim pilvepõhine eelarvestamise-, planeerimise- ja prognoosimise platvorm (BARC uuring 2022)

Jedox on ettevõtteülene pilvepõhine eelarvestamise-, planeerimise- ja prognoosimise platvorm, mis lihtsustab planeerimisprotsessi ja loob koostöötava, kontrollitud keskkonna nii finants-, müügi- kui mistahes muude plaanide ja eelarvete koostamiseks.

Platvorm on mõeldud ärikasutajatele, kes vajavad eraldiseisvate tabelite asemel laiapõhjalist, mitmete dimensioonidega, integreeritud ja automatiseeritud planeerimislahendust. Jedoxil on ka  Exceli lisandmoodul – klassikaline arvutustabeli liides, mis ühendab tuntud Exceli funktsioonid Jedoxi enda mälus oleva andmebaasiga struktureeritud ja kontrollitud keskkonnas. 

Jedoxiga saab rakendada nii tsentraliseeritud ülalt-alla kui ka detsentraliseeritud alt-üles planeerimise stsenaariume. Lisaks on Jedoxil võimas AI tugi, mis lubab vähemoluliste toodete prognoosimise sootuks masina teha anda.

Tarkvara on saadaval pilves (kasutades Microsoft Azure’i või muid pilveinfrastruktuuri pakkujaid), oma serveris ja ka privaatsetes pilvekeskkondades.

Jedoxi uuringutulemuste kokkuvõte

2022 aasta BARC’i planeerimisplatvormide uuringus saavutas Jedox taas silmapaistvaid tulemusi. 18 kõrgemat positsiooni ja 68 juhtivat positsiooni kuues erinevas valdkonnas kindlustavad Jedoxi positsiooni turuliidrina planeerimis- ja CPM-platvormina, pakkudes klientidele märkimisväärset kasu. 

Ettevõtted saavad Jedoxi kasutamisest kasu seoses planeerimise parema integreerimisega, planeerimise ressursivajaduse vähenemise ja planeerimise läbipaistvuse suurendamisega. Need eelised tagavad klientidele parema planeerimiskvaliteedi. 96 protsenti Jedoxi kasutajatest ütlevad, et nad soovitaksid kindlasti või tõenäoliselt seda planeerimistoodet teistele organisatsioonidele – see on uskumatult tugev tulemus, mis on suurepärane näitaja klientide rahulolust tarnija ja selle tootega.

Table

Description automatically generated

Kasutaja- ja kasutusjuhtumid

Jedox ei ole ainult planeerimistööriist. 84% klientidest kasutavad Jedoxit lisaks ka ad hoc päringute ja aruandluse tegemiseks, 81% standardseks ettevõtteüleseks aruandluseks. 58 protsenti vastanutest kavatseb Jedoxit tulevikus kasutada ka täpsema analüüsi jaoks. 

Jedox on suunatud igas suuruses ettevõtetele kõigis tööstusharudes. 69 protsenti Jedoxi klientidest on pärit keskmise suurusega ettevõtetest (100–2500 töötajat), kus keskmiselt tegeleb planeerimisega 30 kasutajat. 63 protsenti Jedoxi kasutajatest kasutavad seda planeerimiseks, mis peegeldab tõsiasja, et Jedox on sisuliselt integreeritud tööriist, millel on tugev nii planeerimis- kui ka analüüsifunktsioon.

2002. aastal asutatud Jedox on tänaseks kasvanud 250-liikmeliseks meeskonnaks, mille peakontor asub Saksamaal, Freiburgis. Jedoxit kasutab 2500 klienti 140. erinevas riigis ning seda toetab ülemaailmne võrgustik, mis koosneb seitsmest rahvusvahelisest esindusest ja 250. partnerist.

Jedoxi tarkvaraga saad tutvuda ja küsida enda ettevõttele personaalset pakkumist Infovara  ekspertide käest. Infovara OÜ on Jedox’i partner Eestis ning tal on 20 aastane kogemus ärianalüütika ja planeerimise vallas.

Pikem originaalartikkel leitav siit: https://bi-survey.com/product/jedox-suite-planning